Pokazywanie postów oznaczonych etykietą lody. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą lody. Pokaż wszystkie posty

sobota, 14 września 2013

Lody rafaello

Niebo w gębie.

(przepis STĄD)




Lody rafaello


Składniki:
  • 2/3 szklanki kremówki
  • tubka mleka słodzonego zagęszczonego
  • 50 g wiórków kokosowych 
  • 50 g płatków migdałowych

Płatki migdałowe siekamy.
Kremówkę ubijamy na sztywno, następnie mieszamy z mlekiem, dodajemy wiórki oraz migdały i delikatnie mieszamy. Wstawiamy do zamrażarki na kilka godzin (najlepiej na całą noc). Smacznego!

niedziela, 12 sierpnia 2012

Lody Oreo - najlepszy przepis świata :)

Za każdym razem, kiedy wyciągam z zamrażarki pojemnik z tymi lodami i nakładam sobie wielką łyżkę do filiżanki, potem próbuję i robię "mmmm...", a na końcu po prostu oblizuję się, wieńcząc tę niebywałą przyjemność, ponawiam myśl, że to najlepszy przepis na domowe lody, jaki znalazłam (a to zdanie jest wielokrotnie złożone, ale nadal mi się podoba). Wszystko dzięki muffince, której serdecznie dziękuję :)


Lody Oreo

Składniki:

  • 250ml kremówki
  • 2/3 szklanki mleka skondensowanego słodzonego
  • 120g ciasteczek Oreo
Schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywno.
Stale ubijając wlewamy mleko. Do gładkiej masy dodajemy zmiksowane ciasteczka. Przelewamy do pojemnika, zamykamy wieczkiem i wstawiamy do zamrażarki na kilka godzin (z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej na całą noc, ale ja po prostu nie mogłam się powstrzymać i otworzyłam wcześniej).
Smacznego!