Pokazywanie postów oznaczonych etykietą napój. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą napój. Pokaż wszystkie posty

piątek, 24 sierpnia 2012

Lemoniada

Dzisiaj przypomniały mi się amerykańskie filmy, w których dzieci wiecznie na coś zbierały pieniądze i, w tym celu, przy stoliku z parasolem, przed domem, sprzedawały lemoniadę. A ponieważ na dworze ciągle gorąco i chce się pić, ja też postanowiłam zrobić lemoniadę. Ale cały dzbanek dla mnie ;)


Lemoniada

Składniki:

  • 1,5l wody (mineralnej lub przefiltrowanej, niegazowanej)
  • 2 i 1/2 cytryny
  • 10 płaskich łyżek cukru
Wodę wlewamy do dzbanka, sok z dwóch cytryn wyciskamy, wlewamy do wody. Dodajemy cukier i mieszamy, aż się rozpuści. Pozostałą połowę cytryny kroimy w plasterki i wrzucamy. Podajemy mocno schłodzoną, z kostkami lodu :)

Smacznego!



sobota, 16 lipca 2011

Wiśniolada

Gorąco! I chce się pić. Na drzewku w ogrodzie czerwienią się wiśnie, czemu by więc nie zrobić zimnej wiśniolady! Właściwie powinna zostać nazwana wiśniadą, bo z czekoladą nie ma nic wspólnego, ale wiśniolada też w porządku ;)
Pomysł zaczerpnęłam z najnowszego numeru miesięcznika "Kuchnia".



Wiśniolada

Składniki dla 2 osób:
  • garść wiśni lub czereśni (bez pestek)
  • 2 łyżki cukru trzcinowego
  • sok z 2 cytryn
  • kilka listków mięty
  • duża garść lodu
  • 500ml schłodzonej wody gazowanej
Wiśnie lekko rozcieramy z cukrem i sokiem cytrynowym, najlepiej w moździerzu lub na desce za pomocą noża. Owocową papkę przekładamy do dzbanka lub wysokich szklanek. Dodajemy lód i zalewamy wodą gazowaną, wrzucamy miętę. Wiśnioladę podajemy od razu, schłodzoną.
Smacznego!