Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ulica smaków. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ulica smaków. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 10 lipca 2012

Koszaliński Festiwal Kulinarny "Ulica Smaków"

Mała wycieczka na Ulicę Smaków

No cóż, odkąd Koszaliński Festiwal Kulinarny znalazł swoje miejsce w kulinarnym kalendarzu Kuchni, doszłam do wniosku, że ja muszę się znaleźć na Ulicy Smaków :) Tym razem festiwal odbył się przy słynnej amfiteatrowej muszli. Motywem przewodnim miał być miód. I jak najbardziej był! Dużo "miodowych" stoisk, na jednym nawet pszczoły ;) Z rozmowy z panią pszczelarką dowiedzieliśmy się, że hitem sezonu jest miód z kawałkiem plastra w środku (podobno można go żuć jak gumę), ale ponieważ jego cena przekraczała możliwości studenckiej kieszeni, kupiłam słoik mojego ulubionego, lejącego lipowego miodu i dodatkowo słoiczek zrobiony z plastycznego miodu, z którego można nie tylko wyjeść zawartość, ale i pochłonąć opakowanie :D Między stoiskami z rękodziełem, lodami i restauracyjnymi, odnalazłam regionalne produkty, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Nalewki spod Darłowa - naszła mnie ochota spróbować wszystkich :) Ostatecznie degustowałam żurawinowo - porzeczkową i owocową z płatkami róży. Pychota! Opuściliśmy stoisko z dwoma buteleczkami, a jedną dostaliśmy gratis ;) Cytrynowa nalewka z kawą aż się prosi o otwarcie ;) Szczególnie, że Pani reklamowała zdrowotne właściwości każdej swojej nalewki ;)
Gościem festiwalu była Izabela Kapiasova, być może znana Wam z serialu "Przepis na życie". Miła kobietka, zaskoczyła mnie tym, że tak naprawdę w ogóle nie ma czeskiego akcentu i prawie nie umie gotować ;) Ale na scenie była pomocnicą kucharza którejś z nadmorskich restauracji i całkiem nieźle sobie radzili - widziałam coś z kuskusu, grillowanego kurczaka i truskawkowy koktail a'la smoothie, ale nie próbowałam, bo nie mam siły przebicia :)
Podsumowując, festiwal na "Ulicy Smaków" był naprawdę udany, wyszłam stamtąd z nalewkowym szumem w głowie i torbą pełną zakupów :) Jeśli więc w przyszłym roku znajdziecie się w Koszalinie podczas tego festiwalu, koniecznie musicie zajrzeć! Oby tak dalej, moje Kochane Miasto :)