Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szybki deser. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szybki deser. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Banoffee pie

Ten deser jest koronnym dowodem na to, że najprostsze jest najlepsze :) Ciasteczkowy spód, banany i bita śmietana... Czego chcieć więcej? Przepis z Krainy Smaków.




Składniki (tortownica 23 cm)
  • 1 opakowanie ciastek Digestive
  • 80 g masła, roztopionego
  • 1 puszka masy kajmakowej
  • 3 duże banany, pokrojone w plastry
  • 250 ml bitej śmietany
  • starta czekolada (do posypania)
Ciastka rozdrabniamy w blenderze. Łączymy z roztopionym masłem. Masę wykładamy na dno tortownicy, wyrównujemy i ugniatamy łyżką. Wkładamy do lodówki na 30 minut. Następnie wykładamy masę kajmakową, a na niej układamy banany. Śmietanę ubijamy (dodałam do niej odrobinę cukru pudru i waniliowego), wykładamy na banany. Wstawiamy do lodówki na min. 1 h. Przed podaniem posypujemy startą czekoladą. 

Smacznego! :)


sobota, 2 lutego 2013

Sakiewki z brzoskwiniami

Najprostsza rzecz na świecie na sobotni deser w trakcie sprzątania. Nie za bardzo słodkie, najlepsze gorące, kiedy brzoskwinia jeszcze paruje ;) Polecam!


Sakiewki z brzoskwiniami

Składniki:
  • arkusz ciasta francuskiego
  • 8 połówek brzoskwiń
  • 8 łyżeczek konfitury ( użyłam pomarańczowej, ale pasuje też malinowa albo śliwkowa, albo jaką macie i lubicie ;) )
  • brązowy cukier
  • cynamon
  • jajko
Piekarnik rozgrzewamy do 220 stopni. Arkusz ciasta francuskiego kroimy na 8 kwadratów (nie muszą być równe, mogą być z lekka prostokątami). Na środku każdego kładziemy łyżeczkę konfitury, a tę przykrywamy połówką brzoskwini. Złączamy rogi każdego kwadratu na kształt sakiewek. Każde ciasteczko za pomocą pędzelka smarujemy rozmąconym jajkiem. Posypujemy brązowym cukrem i cynamonem. Wstawiamy do piekarnika na 20 minut (lub chwilkę dłużej).